کد وبلاگ

مقاله ۱۶: تلویزیون خود را با دکوراسیون خانه ست کنید

مقاله ۱۶: تلویزیون خود را با دکوراسیون خانه ست کنید

مقاله ۱۶: چگونه تلویزیون خود را با دکوراسیون خانه ست کنید ؟

 

تلویزیون LED: ابعاد، مکان و فاصله مناسب تلوزیون در دکوراسیون منزل

 

ترفندهای دکوراسیون: مطمئنم تقریبا همه ی ما با تلویزیون رابطه ی خوبی داریم و نه تنها حاضر نیستیم آن را ازدکوراسیون داخلی منزل خود حذف کنیم، بلکه معمولا بهترین فضاها را برای قرار دادن آن انتخاب می کنیم. همه ی ما دوست داریم وقتی برنامه، مستند، سریال یا فیلم سینمایی محبوب خود را می بینیم، بهترین دید را به صفحه ی تلویزیون داشته باشیم. اندکالا امروز می خواهد چند مکان مناسب برای تلویزیون صفحه تخت تان پیشنهاد دهد. با ما همراه باشید...

 

مکان تلویزیون در دکوراسیون منزل برای بهترین دید

تلویزیون را در ارتفاع خط دید قرار دهید. برای دست یابی به بهترین زاویه ی دید، تلویزیون را در ارتفاعی قرار دهید که در حالت نشسته، سر شما هم تراز وسط صفحه ی تلویزیون باشد. این حالت دید عمود نسبت به دید بالا یا پایین، بهترین حالت است. اندکالا پیش از این نیز پیشنهاداتی درباره ی بهترین جا برای تلویزیون LED در دکوراسیون منزل به شما داده است.

 

 

تلویزیون در بالای شومینه در دکوراسیون داخلی

تا جایی که ممکن است این کار را نکنید. ولی اگر راه دیگری ندارید و بالای شومینه تنها مکان خالی برای تلویزیون شما است، می تواند گزینه ی خوبی باشد. اما در این صورت تلویزیون را بر پایه ای نصب کنید که امکان تغییر زاویه ی آن به سمت پایین باشد. این به آن دلیل است که بهتر است خط دید شما به صفحه ی تلویزیون عمود باشد نه زاویه دار.

اگر در حال ساختن یا بازسازی منزل تان هستید و دوست دارید تلویزیون تان را بالای شومینه قرار دهید، یک شومینه ی مستطیلی باریک بسیار نزدیک به کف در نظر بگیرید – مانند نمونه ای که در تصویر بالا می بینید. این کار به شما اجازه می دهد تلویزیون تان را در مکان بهتر و پایین تری نصب کنید نسبت به حالتی که آن را در طاقچه ی بالای شومینه ی بلند قرار می دهید.

مطلب پیشنهادی: شومینه و تلویزیون دو نقطه کانونی در یک فضا

برای دست یابی به بهترین زاویه ی دید، به پایه ی تلویزیون خود قابلیت تنظیم دهید. شلف این تلویزیون کوچک به جلو می لغزد و اهالی خانه می توانند تلویزیون را به سمت مرکز اتاق تنظیم کنند.

اندازه صفحه نمایش تلویزیون و فاصله مناسب از آن

تقریبا هرچه بزرگ تر، بهتر(BIG ONE IS THE BETTER ONE). بسیاری از افراد دلشان می خواهد تلویزیون بزرگ تری داشته باشند، اما آیا تا به حال شنیده اید کسی از بزرگی تلویزیونش گله کند؟ من که نشنیده ام. بهترین اندازه برای تلویزیون به بزرگی اتاق، وضوح تصویر، فاصله ی نشیمن تا صفحه ی تلویزیون، بودجه ی شما و از همه مهم تر سلیقه ی شخصی شما بستگی دارد.
ما در اینجا یک راهنما از فاصله های ایده آل به شما پیشنهاد می دهیم که از منابع مختلف گردآوری شده، فاصله ی مطلوب شما ممکن است متفاوت باشد.

ابعاد صفحه نمایش و فواصل دید کلی:

  • صفحه نمایش ۲۶ اینچ = ۹۰ تا ۱۶۵ سانتی متر
  • صفحه نمایش ۳۲ اینچ = ۱۲۰ تا ۱۹۵ سانتی متر
  • صفحه نمایش ۳۷ اینچ = ۱۳۵ تا ۲۲۵ سانتی متر
  • صفحه نمایش ۴۰ اینچ = ۱۵۰ تا ۲۵۵ سانتی متر
  • صفحه نمایش ۴۶ اینچ = ۱۸۰ تا ۲۸۵ سانتی متر
  • صفحه نمایش ۵۲ اینچ = ۱۹۵ تا ۳۳۰ سانتی متر
  • صفحه نمایش ۵۸ اینچ = ۲۱۰ تا ۳۶۰ سانتی متر
  • صفحه نمایش ۶۵ اینچ = ۲۴۰ تا ۴۰۵ سانتی متر
  • صفحه نمایش ۷۰ اینچ = ۲۷۰ تا ۴۵۰ سانتی متر

بهترین چیدمان صندلی برای تئاتر خانگی

تا جایی که می توانید صندلی ها را به جای اطراف، روبروی صفحه نمایش قرار دهید. همان طور که در سالن های سینما هرکسی می خواهد در وسط سالن بنشیند تا بهترین دید را داشته باشد، برای تلویزیون در خانه هم این چنین است.

آیا می خواهید یک میز تلویزیون شیک و مدرن در دکوراسیون نشیمن خود داشته باشید؟ از بخش لوازم خانگی و میز تلویزیون  آن ها در اهالی فن اندکالا غافل نشوید.

پنجره در دکوراسیون منزل و تأثیر آن بر تلویزیون

درباره ی پوشش پنجره ها دقت کنید. در این عکس می بینید که چگونه تابش خیره کننده ی نور از پنجره بر صفحه نمایش افتاده است. اما پنجره با یک پرده ی مات و تیره پوشانده شده است که در مواقع تماشای تلویزیون مانع از مزاحمت نور می شود.
از قرار دادن تلویزیون مقابل پنجره خودداری کنید. تابش خیره کننده ی نور و تفاوت میان نور پنجره و صفحه نمایش، می تواند باعث خستگی چشم شما شود.

یکی از فضاهای داخلی خانه که می تواند مجهز به تلویزیون باشد، آشپزخانه است. در این صورت دیگر لازم نیست بین سریال محبوب تان و آشپزی یکی را انتخاب کنید. یک تلویزیون کوچک می تواند در گوشه ای از کابینت تان جا گیرد.

نظرتان در مورد دیوار پشت سینک ظرفشویی چیست؟ هم ظرف ها را بشویید و هم برنامه ی دلخواه تان را ببینید.

مطلب پیشنهادی: ۱۰ دیوار کاذب برای قراردادن تلویزیون در دکوراسیون داخلی

بالای یخچال هم می تواند گزینه ی خوبی باشد، در این صورت از کل آشپزخانه به تلویزیون دید دارید.

اتاق خواب هم یکی از فضاهایی است که خیلی ها ترجیح می دهند تلویزیونی در آن داشته باشند. نظرتان درباره ی مکان این تلویزیون چیست؟ به نظر من که خیلی جذاب است.

اگر از طرفداران پر و پا قرص تلویزیون و دیدن برنامه های تلویزیونی هستید، به مکان مناسب آن نیز اهمیت ویژه ای بدهید تا لذت تماشای آن را دوچندان کنید. چنانچه برای خانه یا دکوراسیون جدید خود به دنبال لوازم صوتی و تصویری و ملزومات آن ها هستید، اهالی فن اندکالا  در کنار شما خواهند بود.

منبع :‌چیدانه

 


logo-samandehi نبی اعظم نرم افزار سایت