کد وبلاگ

مقاله 1 : تکنولوژی اینورتری چیست ؟

مقاله 1 : تکنولوژی اینورتری چیست ؟

مقاله 1 : تکنولوژی اینورتری چیست ؟ ........

تفاوت كولر گازی اینورتر و كولرگازی های معمولی

{کمپرسورهای کولر گازی  را میتوان از نظر نوع کارکرد به دو مدل دور ثابت  و دور متغیر که همان اینورتر است تقسیم نمود. 
در کولرگازی یا کمپرسورهای دور ثابت تنظیم دما به وسیله خاموش و روشن شدن کمپرسور انجام می گیرد . کولرهای گازی اینورتر همانطور که از اسم آن مشخص است به وسیله تغییر دور کمپرسور از خاموش و روشن شدن مکرر کمپرسور یا موتور کولر جلوگیری میکند و این فرآیند باعث صرفه جویی در مصرف برق می شود.}

 

سوالی كه بسیاری از خریداران كولر گازی به دنبال آن می باشد این است كه تفاوت كولر گازی اینورتر و كولر گازی معمولی در چیست ؟

اولین تفاوتی كه مشهود می باشد تفاوت قیمت كولرگازی اینورتر و قیمت كولر گازی معمولی می باشد .مثلا امروز كه  18اردیبهشت 95 می باشد قیمت كولر گازی اینورتر اجنرال 18000 حدود 5.200.000 تومان بوده و قیمت كولر گازی اجنرال معمولی 18000 حدود 3.200.000 تومان می باشد كه تفاوتی 2 میلیون تومانی دارد .

در مقایسه اقتصادی توجه به قیمت اولیه خرید می تواند گمراه كننده باشد زیرا به صورت حسی می دانیم كه جنس ارازن ،بی ارزش تر از جنس گران می باشد .لذا به جای توجه به قیمت كولر گازی باید به ارزش كولر گازی به ازای بهای پرداختی به ان توجه كنیم .

ارزش كولر گازی در چیست ؟

ارزش كولر گازی به تامین سرمای مورد نیاز می باشد .

ارزش كولر گازی به مصرف انرژی و هزینه بهره برداری از كولر می باشد .

ارزش كولر گازی به طول عمر كولر گازی می باشد .

ارزش كولر گازی به قابل تعمیر بودن آن می باشد .

در كولر گازی اینورتر به دلیل استفاده از كمپرسور دور متغیر ،نیازی به خاموش و روشن شدن كمپرسور جهت حفظ دما نیست و به این ترتیب مصرف برق كولر گازی اینورتر از مصرف برق كولر گازی معمولی كمتر می باشد .(در هنگام استارت كمپرسور برق زیادی مصرف می گردد )

 

 

 

در كولر گازی اینورتر سرعت رسیدن به دمای مورد نظر بالاتر از كولر معمولی می باشد

+ معرفی اینورتر و مزایای سیستم اینورتر:

 اینورتر یا مبدل به معنای وارونه گردان یا معکوس کننده می باشد و درسیستمهای کمپرسوری به معنای دورمتغییر بوده به طوریکه چرخش کمپرسوردورانی و سرعت آن متغییر است و بسته به دما و رطوبت تنظیمی توسط کاربر دورکمپرسورکم یا زیاد می شود و هیچ وقت کمپرسوردرزمانی که به دمای دلخواه کاربر برسد خاموش کامل نمی شود فقط دورآن کم شده و با حداقل مصرف برق کارمی کند و بسته به نیاز مجدد شروع به کاربا دور بالا می کند پس همیشه دور کمپرسور زیاد یا در جهت عکس کم شده و به اصطلاح کمپرسور استارت اضافه نمی کند و عمل اتومات کردن و استارت کردن کمپرسور که باعث اصلی مصرف برق زیاد است در این سیستمهای اینورتر اتفاق نمی افتد.
اینورتر درواقع با تغییرفرکانس و ولتاژبرق باعث کاهش مصرف شده و تمام عملکرد دستگاه هوشمند می باشد. +

تعمیرات كولرهای گازی اینورتر گرانقیمت تر از كولرهای گازی معمولی می باشد زیرا هنوز نیروی متخصص مسلط به تعمیر كولر گازی اینورتر زیاد نیست و همچنین قطعات آن گرانتر میباشد به عنوان مثال از سرویس کار شرکت گارانتی پرشین در مورد قیمت های تعمیر سوال کردم؛ ایشان گفتند که در اینورتر ها قیمت قطعات حدودا دو برابر معمولی هاست.

اسپلیت های اینورتر با تبدیل برق متناوب به جریان برق مستقیم ، موجب استارت تدریجی، کم صدا و کم مصرف دستگاه در هنگام راه اندازی کولر می گردند.ولی میزان واقعی کاهش مصرف برق نسبت به افزایش شدید بهای دستگاه قابل بررسی است.

جمع آوری : رامین اسدی- فروشگاه خامنه


logo-samandehi نبی اعظم نرم افزار سایت